Warsztaty muzyczne on-line w klasie drugiej

22 kwietnia za pośrednictwem aplikacji ZOOM odbyły się w klasie drugiej warsztaty muzyczne. Uczniowie poznali budowę gitary, brali udział w zabawach muzyczno - ruchowych, a także zaśpiewali piosenkę pt. "Zielony dom".

Na początku spotkania każdy uczeń przywitał się muzycznie swoim imieniem. Wspólnie wymieniliśmy instrumenty strunowe i szczegółowo omówiliśmy techniki gry na gitarze. Później zamieniliśmy się w raki i chodziliśmy po swoich pokojach, tak jak to one właśnie robią. Wystukiwaliśmy też rytm do piosenki pt. "A ram sam sam" oraz braliśmy udział w zabawie rytmicznej "Maszerują dzieci drogą". Nie zapomnieliśmy także, że tego samego dnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji nauczyliśmy się i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. "Zielony dom", a także pobawiliśmy się w zabawę "Stop śmieci".

Bardzo dziękujemy pani Jagodzie Piwowarczyk za poprowadzenie warsztatów!

Tekst: UP

Foto: UP