Jesteś tutaj: Start / Innowacje pedagogiczne

Innowacje pedagogiczne

Artykuły

„Kodowanie jest fajne” innowacja w oddziale przedszkolnym

2021-02-24
Powiększ zdjęcie

   Innowacja „Kodowanie jest fajne” jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.

 

Czytaj więcej o: „Kodowanie jest fajne” innowacja w oddziale przedszkolnym

„ Otwieramy się na świat” - innowacja pedagogiczna w klasie pierwszej

2020-06-20
Powiększ zdjęcie

Głównym celem zajęć jest wprowadzenie dziecka w świat nauki języka obcego poprzez aktywną zabawę i osłuchanie z językiem angielskim. Dzieci poznają zasób słownictwa, teksty piosenek, będą doskonalić swoją wymowę. Innowacja kładzie nacisk na nauczanie języka angielskiego poprzez wprowadzanie na lekcjach różnorodnych zabaw, historyjek oraz piosenek. Takie ćwiczenia ułatwiają zapamiętywanie wyrazów, jak również doskonalą wymowę. Zadania zawarte w innowacji wzbudzą i umocnią motywację do nauki języka obcego. Ponadto realizacja programu ma pomóc wzbogacić bierne i czynne słownictwo u uczniów, jak również podnieść ich kompetencje językowe   w zakresie sprawności mówienia i słuchania.

Czytaj więcej o: „ Otwieramy się na świat” - innowacja pedagogiczna w klasie pierwszej

"Wyprawa na Olimp"- innowacja pedagogiczna w klasie piątej

2019-11-25
Powiększ zdjęcie

„Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca.”

                                                 Jan Parandowski 

Innowacja „Wyprawa na Olimp” przeznaczona jest dla uczniów klasy V Szkoły Podstawowej. Głównym jej celem jest kształtowanie u uczniów postawy poszanowania innych kultur, tradycji, wartości  oraz rozbudzanie ciekawości świata.

Czytaj więcej o: "Wyprawa na Olimp"- innowacja pedagogiczna w klasie piątej

Kalendarium

Środa, 2021-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 503945
  • Do końca roku: 261 dni
  • Do wakacji: 72 dni