Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

Artykuły

Folwark szlachecki - lekcja historii w klasie szóstej

2019-11-12
Powiększ zdjęcie
W dniu dzisiejszym na lekcji historii, uczniowie klasy VI przenieśli się do XV wieku i próbowali odtworzyć ówczesny folwark szlachecki. W akcję zaangażowali się bardzo. W ruch poszły pudełka, słoma, bibuła , farby, plastelina, a przede wszystkim świetne pomysły. Stworzyli barwne makiety i przy tym, doskonale bawili się w grupie.
Czytaj więcej o: Folwark szlachecki - lekcja historii w klasie szóstej

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

2019-11-14
Powiększ zdjęcie

11 listopada 1918 r. był przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. W lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisały rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

 
Czytaj więcej o: 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dzień głośnego czytania

2019-11-03
Powiększ zdjęcie

30 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki, a jednocześnie zwieńczeniem akcji "Szkolne przygody gangu słodziaków", w której już po raz drugi uczestniczy nasza szkoła. W ramach akcji dzieci otrzymały materiały motywacyjne, które z pewnością zachęcą je do codziennego czytania.

Czytaj więcej o: Dzień głośnego czytania

Jesienny deszcz

2019-10-31
Powiększ zdjęcie

Piękna, polska, złota jesień gości za oknami. Jest to naprawdę wyjątkowa pora roku obfitująca w ciekawe zajęcia w naszym przedszkolu. W sali stworzyliśmy kącik jesienny, w którym zgromadziliśmy dary jesieni przyniesione przez dzieci.

Czytaj więcej o: Jesienny deszcz

Bohater On

2019-10-27
Powiększ zdjęcie

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Pamiętamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej, jak i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

W roku ważnych wydarzeń - 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 75.  rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - pielęgnujmy szczególnie pamięć o bohaterach naszej wolności. To dzięki nim dziś żyjemy w naszym pięknym, wolnym kraju -Polsce.

Czytaj więcej o: Bohater On

Kalendarium

Piątek, 2019-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 379343
  • Do końca roku: 46 dni
  • Do wakacji: 224 dni