Dokarmiamy ptaki

Podczas jednych ze styczniowych zajęć zapoznaliśmy się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedzieliśmy się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Spotkanie w karmniku”. Wiemy już czym można dokarmiać ptaki i sami z dużym zapałem wsypywaliśmy pokarm do karmnika.

Obiecaliśmy, że podczas zimowych dni będziemy systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został umieszczony na parapecie jednego z okien naszej sali przedszkolnej W ramach zajęć poznaliśmy też ptaki zimujące w Polsce, ale też odlatujące do ciepłych krajów. Na zakończenie wykonaliśmy prace plastyczne „Ptaki w karmniku”.. Dzięki tym praktycznym zajęciom uświadomiliśmy sobie, że bez naszej pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków.

Foto: MK

Tekst: MK