Pasowanie na przedszkolaka- z odblaskami!

26 października w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach odbyło się „Królewskie Pasowanie” dzieci z oddziału przedszkolnego.

Pani Dyrektor przywitała zebranych gości oraz bohaterów dnia – dzieci, które przygotowywały się do pasowania. Samorząd Uczniowski również przywitał swoich najmłodszych kolegów, obiecując, że będzie im pomagać w pokonywaniu jakichkolwiek trudności życia szkolnego. Orszak rycerzy i księżniczek uroczyście wkroczył na salę gimnastyczną. Nie zabrakło również zamku, który czekał na swoich podopiecznych. Księżniczki i rycerze zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne przed Panią Dyrektor, Gronem Pedagogicznym, Uczniami oraz Rodzicami i Dziadkami.  Został odśpiewany hymn przedszkolaków pt. „ Jestem sobie przedszkolaczek”, jak również dzieci wyrecytowały wiersze i piosenki związane z dobrym zachowaniem i kulturą słowa pt.: „Grzeczne słówka”. Kolorowe parasolki zachwyciły publiczność podczas tańca maluchów do piosenki „Jesienna czacza”. Dalsza część artystyczna również prezentowała się  kolorowo, gdyż dzieci zatańczyły z różnobarwnymi wstążkami do muzyki pt.: „ Taniec węgierski”. Przed uroczystym ślubowaniem musieli wykazać się również Rodzice, którzy zostali zaproszeni do zaśpiewania i pokazywania piosenki „ Mczitanka”.  Następnie wprowadzono Poczet Sztandarowy oraz odśpiewano hymn szkoły. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a kolejnym krokiem było pasowanie dzieci dokonane przez Panią Dyrektor za pomocą magicznego ołówka. Dzieci otrzymały dyplomy, upominki oraz niespodziankę od swoich starszych kolegów – krótki występ artystyczny oraz prezenciki w postaci odblasku w ramach uczestnictwa dzieci w konkursie „Odblaskowa szkoła”. Następnie odbyły się podziękowania, sesja zdjęciowa oraz poczęstunek w sali oddziału przedszkolnego.  „Dzień pasowania, pamiętny dzień, niech nie odejdzie nigdy w cień” -  wiersz recytowany przez uczniów na pewno utkwi wszystkim rycerzom i księżniczkom w pamięci i będą mile wspominać swój wyjątkowy dzień.

Podstolice, październik 2016

Tekst: AB, JT; Foto: AB