Odblaskowa szkoła

W wrześniu 2016 roku Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Podstolicach przystąpiła do wojewódzkiego konkursu „Odblaskowa szkoła” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie  Kuratorium Oświaty oraz Małopolski Urząd Wojewódzki. Udział w konkursie daje możliwość wykazania, że szkoły dbają o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły oraz promują obowiązek noszenia przez uczniów elementów odblaskowych. Szkoła będzie systematycznie realizować różnorodne  działania związane z przystąpieniem do programu. Zostanie zorganizowany m.in. konkurs plastyczny i turniej wiedzy o ruchu drogowym, happening, dzień odblaskowy, a także  spotkania z policjantem czy strażnikiem miejskim. Cała akcja służy poprawie bezpieczeństwa  dzieci, a równocześnie jest wspaniałym sprawdzianem umiejętności i wiedzy uczniów.

Tekst: AB

 

 

 

Podstolice 2016 r.

Artykuły

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

2016-11-05
Powiększ zdjęcie

Od początku października uczniowie klasy VI posiadający kartę rowerową przygotowywali się do szkolnego etapu Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Czytaj więcej o: Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

Spotkanie ze Strażą Pożarną

2016-11-05
Powiększ zdjęcie

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” pani Izabela Wawrzyk, koordynatorka projektu na terenie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach, zorganizowała spotkanie z przedstawicielką Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości.

Czytaj więcej o: Spotkanie ze Strażą Pożarną

Spotkanie z Maltańską Służbą Medyczną

2016-11-05
Powiększ zdjęcie

W ramach wojewódzkiego konkursu „Odblaskowa szkoła” pani Małgorzata Rosołowska zorganizowała w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach spotkanie wszystkich uczniów z przedstawicielami z Maltańskiej Służby Medycznej.

Czytaj więcej o: Spotkanie z Maltańską Służbą Medyczną

Kalendarium

Środa, 2021-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 503978
  • Do końca roku: 261 dni
  • Do wakacji: 72 dni