Szkolne zawody w badmintona

Dnia 21.11.2022 w naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkoły w badmintonie klas 4-6. Do turnieju zgłosiło się 11 dziewczyn oraz 14 chłopców. Osobno rywalizowały dziewczyny a osobno chłopcy. Turniej został rozegrany systemem brazylijskim i przez cały piątek w szkole trwała zacięta walka o tytuł mistrza badmintona SP w Podstolicach.

Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Anastazja Opryszek z klasy 6, drugie miejsce zajęła Zuzia Sikora z klasy 4, trzecie miejsce zajęła Liliana Sasnal z klasy 6. Rywalizację chłopców wygrał, Mikołaj Marszalik, drugie miejsce zajął Janusz Kurleto (obaj klasa 6), trzecie miejsce zajął Krystian Burda z klasy 5.

W dniach 24-25.11.2022 w ramach lekcji wychowania fizycznego swoje mistrzostwa szkoły w badmintonie rozegrała klasa 8.W turnieju wzięło udział 7 chłopców oraz 5 dziewczyn. Rywalizacja w najstarszej klasie naszej szkoły była bardzo zacięta. Klasa 8 brała udział sama w turnieju ponieważ nie ma w tym roku klasy 7. Wśród chłopców najlepsi okazali się: Franciszek Kozioł miejsce 1, Szymon Bruzda miejsce 2 oraz Jakub Guzik miejsce 3. U dziewczyn: Anna Brach miejsce 1, Martyna Profic miejsce 2, Gabriela Jałocha miejsce 3.

Tekst i foto: MP