Podstoliada 2017

Choć kapryśna pogoda zaskoczyła uczestników Podstoliady, nie pokrzyżowała im żadnych planów. Impreza została przeniesiona do hali gimnastycznej i mimo niepogody atmosfera szybko stała się bardzo gorąca!  Po serdecznych powitaniu przez Panią Dyrektor wszystkich uczniów, rodziców i gości, panie prowadzące (pani Ela Gawor i Katarzyna Oleksiak – Wicińska) zapowiedziały liczne atrakcje.

Pierwszą z nich było przedstawienie dla rodziców przygotowane przez oddział przedszkolny 01 i 02. Dzieci przygotowane przez panie A. Baran, U. Piwowarzyk i M. Lebiest zaprezentowały wiersze, piosenki oraz wesoły taniec „smerfny rap”. Następnie uczniowie z klasy II i III pod opieką pań M. Hyży i R. Woźniak wystąpiły z wierszami i piosenkami. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę „Moja rodzinka”, a rodzice otrzymali od swoich pociech urocze prezenty. Następnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu „Moja Rodzina”, który zorganizowała pani R. Woźniak. Tomek Tomana z klasy V i Gosia Gawor z klasy III zaśpiewali po angielsku utwory, z którymi zaprezentowali się podczas konkursu w Krakowie. Po części artystycznej przyszedł czas na kolejne atrakcje: pokaz straży pożarnej, sprzedaż kiełbasek z grilla i loterię fantową. Sprzedawano słoniki na szczęście, napoje oraz pyszne przekąski. Wielkim powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy i dmuchane zjeżdżalnie. Wśród uczestników naszej zabawy przechadzał się Tygrysek oraz Słoń, który przyjechał z Krainy Zabaw „Dżungla” w Wieliczce. A to jeszcze nie koniec! Zawody sportowe poprowadzone przez panią I. Wawrzyk przyniosły wiele emocji, zwłaszcza że odbyły się z udziałem sławnego gościa – boksera Andrzeja Wawrzyka. Gra rodzinna w dwa ognie, przeciąganie na materacu i skoki w workach z udziałem dzieci i rodziców dały wszystkim wiele radości. Państwo Chobot prowadzili zabawy z chustą animacyjną, a pani Konarska – zabawy muzyczne i taneczno – ruchowe oraz tworzenie balonowego zoo. We wszystkich zadaniach aktywnie uczestniczyła Rada Rodziców i Samorząd Szkolny, a także nauczyciele. Na podsumowanie imprezy wręczono nagrody dzieciom, rodzicom i cały rodzinom. Wielkie podziękowania skierowano do sponsorów i wszystkich, którzy wspierali imprezę: do Straży Pożarnej, Solnego Miasta, Rady Rodziców, pana Andrzeja Wawrzyka,  Nauczycieli i Rodziców. Na deser odbyło się losowanie nagród specjalnych takich jak: voucher do Decathlonu, wejście dla całej rodziny do Kopalni Soli, Krainy Zabaw „Dżungla”, do Parku Linowego, na basen, do pizzerii czy pierogarni. Zadowoleni uczestnicy z żalem rozeszli się do domów. Ale nic straconego! Zobaczymy się za rok!!!

Podstolice, czerwiec 2017

Tekst: AB, JT; Foto: AB