Klasa VI i „Ania z Zielonego Wzgórza” w „Grotesce”

Klasa VI pod opieką pani Joanny Tebień i wychowawczyni Renaty Szot wybrała się do teatru „Groteska”, aby obejrzeć teatralną adaptację powieści L. M. Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” i zapoznać się z cechami widowiska dramatycznego.

Spektakl, bijący rekordy oglądalności, zaskoczył widzów swoją musicalową formułą i piosenkami, na zmianę wzruszającymi i wesołymi. Ania jak zwykle okazała się niezawodna. Ufarbowała swoje pomarańczowe włosy na zielono, poczęstowała Dianę winem zamiast niewinnym sokiem, pokłóciła się widowiskowo z panią Linde i prawie umarła ze szczęścia na widok swojej pierwszej sukni z bufiastymi rękawami. Najważniejsze jednak, że znalazła nową, kochającą rodzinę w postaci rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbertów, którzy i w życiu Ani, i w przedstawieniu wspaniale odegrali swoje role. Ania, która przed snem modliła się do swojej zmarłej mamy, mogła znaleźć utraconą miłość, opiekę i wielką serdeczność właśnie na Zielonym Wzgórzu. „Boże na niebie, warto żyć!” – powtarzała Ania i nie było nikogo, kto by nie zaraził się jej optymizmem, także uczniowie z Podstolic.

Podstolice, 2016

Tekst: JT; Zdjęcia: Internet