W krainie Narnii… i zabytków Krakowa

Pod koniec października 2016 roku klasa IV wraz ze swoją wychowawczynią panią Joanną Tebień i panią Izabelą Wawrzyk wybrała się do Teatru Współczesnego na przedstawienie pt.: „Opowieści z Narnii”.

Niewielka scena w krakowskiej kamienicy dostarczyła widzom wielkich wrażeń. Za sprawą utalentowanych aktorów Teatru Współczesnego, pomysłowej scenografii i efektów specjalnych nierealny świat zaczarowanej  krainy stanął przed nimi jak żywy. Samozwańcza królowa Jadis, Aslan - prawowity władca w lwiej postaci, prześmieszny Pan Bóbr i przejęty faun Tumnus razem z Łucją, Piotrem, Edmundem i Zuzanną przeprowadzili uczniów przez drzwi szafy prosto w świat magii, czarów i baśni. Wszyscy mogli poczuć strach przed Białą Czarownicą, uciekać przed jej wilkami, szukać zagubionego Edmunda czy współczuć Aslanowi w strasznych chwilach na Kamiennym Stole - albo razem z panem Bobrem rozglądać się za uszami szpiegów. Na szczęście wiosna zwyciężyła zimę, a dobro wygrało ze złem i wszyscy mogli wrócić do rzeczywistości. Klasa IV wybrała się jeszcze na krótki spacer po Krakowie, zwiedzając Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Rynek Główny, Sukiennice i Ratusz. Po drodze uczniowie opowiadali piękne krakowskie legendy, a nawet cytowali fragmenty najważniejszych dzieł Adama Mickiewicza. To była niezapomniana wyprawa – do krainy literatury, sztuki, teatru i historii. Klasa IV błysnęła przy tym wzorowym zachowaniem, a także znajomością literatury polskiej. Brawo!

Tekst: JT; Zdjęcia: JT, internet