Ferie w szkole

Gdy trwają zimowe ferie, a za oknem brakuje śniegu do zabawy, wcale nie musi być nudno! Można przyjść do szkoły, przeżyć ciekawe przygody i poznać świat!

Takie atrakcje przygotowała dla najmłodszych pani Angelika Milasz, wychowawczyni oddziału przedszkolnego. Jednego dnia dzieci odwiedziły indiańską wioskę: bawiły się w namiocie tipi, wzięły udział w konkursach na dzielnego Indianina oraz zaprojektowały i wykonały kolorowe indiańskie pióropusze. Innego dnia maluchy wędrowały przez kraje Europy. W Niemczech zajęły się wyrobem naczyń z masy solnej, we Francji zbudowały z zapałek i klocków wieżę Eiffla, a we Włoszech obejrzały wybuch wulkanu Etna oraz przygotowały apetyczną pizzę. I choć wulkan powstał przy użyciu soli, sody i barwnego płynu, a pizza nie była do zjedzenia, wszystkim towarzyszyło wiele radości i moc zabawy. Zapraszamy za rok!

Podstolice, styczeń 2016

Tekst: AM, JT; Foto: AM