Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

W pracowni małych elfów

10 grudnia 2015 roku niemal wszyscy uczniowie klas 0 – III oraz ich Rodzice, Nauczyciele i Przyjaciele szkoły zgromadzili się na warsztatach świątecznych zorganizowanych przez panią Elżbietę Gawor.

Wśród gwaru i śmiechu, z ożywieniem i skupieniem małe i większe elfy Uśmiech pochyliły się nad stołami i pudłami pełnymi materiałów plastycznych. I już po chwili zaczęły powstawać kolorowe bombki z cekinów, stroiki z orzechów, szyszek i plastrów pomarańczy ozdobione świecami i wstęgami, lukrowane pierniczki, pierzaste anioły i świeczniki w gwiazdki. Największym przebojem tej świątecznej produkcji były jednak choinki wykonane z różnego rodzaju makaronów – kolanek, kokardek, świderków i rurek, pomalowane złotą lub srebrną farbą i ozdobione błyszczącymi koralikami. Powszechny podziw wzbudziły także choinki ze sznurka oraz bombki ozdobione kaszą jęczmienną. Jednym słowem – pracownia małych elfów działała pełną parą i zasłużyła na pełne uznanie! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i sponsorom warsztatów Uśmiech.

Tekst: JT; Foto: MH, EG

Podstolice, grudzień 2015