Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Choinki z makaronu, czyli świąteczne warsztaty starszaków

11 grudnia w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach odbyły się warsztaty świąteczne dla uczniów klas IV - VI, ich Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół zorganizowane przez panią Elżbietę Gawor.

W twórczej atmosferze pełnej pomysłów uczestnicy prześcigali się w oryginalnych wykonaniach popularnych ozdób. Obok hitowych choinek z makaronu powstawały drzewka pokryte piórami, sznurkiem, koralikami, srebrnym papierem i cekinami. W miniaturowych wiadereczkach prezentowały się wyjątkowo okazale, podobnie jak bogate archanioły i wesołe bałwanki. Nie zabrakło także stroików i świeczników oraz innych ozdób powstałych z wykorzystaniem naturalnych materiałów – szyszek, suszonych listków, kwiatów miechunki, orzechów i kory. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i sponsorom za obecność, zaangażowanie, czas i środki. Efekty są zachwycające!

Tekst: JT; Foto: RSZ

Podstolice, grudzień 2015