Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Konkurs na najgrubszego Mikołaja :)

Niespotykana hojność, ale i czerwony strój Mikołaja znajduje co roku wielu naśladowców – tak też się stało w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Szkolny.

Każda z klas IV – VI pomogła jednemu ze swoich uczniów wcielić się w tę lubianą i wyczekiwaną postać, a następnie wzięła udział w ciekawej rywalizacji. Oceniano, czy i jaki Mikołaj ma worek z prezentami, czapkę, pas, brodę i … skarpetki Uśmiech. Każdy z Mikołajów musiał przespacerować się po wybiegu i być oceniony przez komisję. Wygrała klasa IV, którą reprezentował – a jakże! Mikołaj Uśmiech Cholewa, jako jedyny niosący wór podarunków, II miejsce zajęła klasa VI z Kubą Bugajem, który miał najbardziej Mikołajowy brzuch, ale nie miał prezentów, a III – klasa V, z Florkiem Wroną, pięknie prezentującym się w okularach i czerwonym płaszczu z peleryną. Zabawa była przednia!  Dziękujemy Dominice Kozioł, przewodniczącej Samorządu Szkolnego, za świetny pomysł i pani Eli Gawor, opiekunce Samorządu, za zorganizowanie konkursu.

Tekst: JT, Dominika Kozioł z kl. VI; Foto: EG

Podstolice, grudzień 2015