Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Klasa VI na premierze w Teatrze Stu

6 grudnia 2015 roku klasa VI Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach wzięła udział w premierowym spektaklu „Mały książę”, który odbył się w krakowskim Teatrze Stu.

Mikołajkową niespodziankę uczniowie zawdzięczali swojej utalentowanej koleżance Dominice Kozioł, która wygrała konkurs plastyczny na plakat do przedstawienia i w ramach nagrody mogła do teatru zaprosić całą swoją klasę. Ponadto, śliczna praca Dominiki, wykonana nietypową techniką przy pomocy kolorowej włóczki, została wydrukowana w programie spektaklu, a sama autorka otrzymała „rożek obfitości” pełen słodyczy od firmy Wawel, osobiście wręczony przez dyrektora teatru, Krzysztofa Jasińskiego. Występ aktorów zrobił na wszystkich wielkie wrażenie, zwłaszcza bajeczne kostiumy, gra świateł i efekty specjalne. Klasa zwiedziła przy okazji Kościół Mariacki i kiermasz Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym. Dzięki uprzejmości pana Antoniego Kozioła oraz pana Wiesława Bracha klasa VI wraz z wychowawczynią Joanną Tebień mogła dotrzeć do Krakowa transportem prywatnym. Gorąco dziękujemy naszym Rodzicom za opiekę, wsparcie i poświęcony czas. To miło, że dzieci mają takich wspaniałych Przyjaciół Uśmiech. I oczywiście serdecznie gratulujemy zwycięstwa Dominice Kozioł i życzymy następnych sukcesów.

Tekst i foto: JT

Podstolice, grudzień 2015