Miejcie nadzieję!

Miejcie nadzieję!...Nie tę lichą, marną

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera…

13 listopada 2015 roku Grupa Teatralna „Żaczek” wystawiła w naszej szkole przedstawienie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Scenariusz został oparty na wydarzeniu nazywanym „traktatem trzech czarnych orłów”. Było to przymierze Rosji, Prus i Austrii mające na celu osłabienie, a następnie trwałe zniszczenie Rzeczypospolitej Polskiej. Trzech potężnych zaborców konsekwentnie okradało nasz kraj z terytorium, tłumiło powstania narodowe oraz próbowało zagłuszyć w Polakach odwagę i poczucie tożsamości narodowej. Na szczęście „Polska pozostała Polską” i po 123 latach niewoli, upokorzeń i ofiar orzeł biały pokonał trzy czarne orły i odzyskał swoją koronę.  Młodzi aktorzy przedstawili tę historię podzieleni na dwa obozy – biały, narodowy i czarny, nieprzyjacielski. Skrzydła dla naszych orłów uszyła pani Małgorzata Ferlag, ale maski uczniowie wykonali sami. Scenariusz opracowała pani Joanna Tebień.