Świętujemy niepodległość Polski

11 listopada 2015 roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach wziął udział w miejskich uroczystościach patriotycznych poświęconych 97 rocznicy odzyskania wolności przez Polskę.

Chorąży: Witold Sarga, asysta: Dominika Kozioł i Justyna Desoń z klasy VI oraz Wiktoria Bobek z kl. V, pod opieką pani Marii Lebiest uczestniczyli we Mszy św. za Ojczyznę oraz tradycyjnym pochodzie pod Pomnik Odrodzenia na wielickich plantach, gdzie uroczyście odśpiewano hymn Rzeczpospolitej Polskiej. W ten sposób nasi uczniowie udowodnili swój szacunek dla poświęcenia przeszłych pokoleń i radość z życia w wolnym kraju. Nasz poczet sztandarowy, ubrany w uroczyste togi i birety, został uchwycony przez fotografa UMiG Wieliczka: http://www.wieliczka.eu/pl/201129/12237/obchody-97-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci.html#prettyPhoto[photo]/19/.

Tekst: JT; Foto: Krzysztof Lebiest

Podstolice, listopad 2015