Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

O koncepcji pracy szkoły w Podstolicach

5 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach odbyło się spotkanie społeczności szkolnej poświęcone koncepcji pracy szkoły.

Pani dyrektor Małgorzata Makowiec przedstawiła zebranym prezentację na temat głównych celów i sposobów działalności szkoły. Rodzice i nauczyciele poznali szczegóły dotyczące wizji szkoły, sylwetki absolwenta, klimatu placówki, a także zadań takich jak: rozpoznawanie indywidualnych potrzeb rozwojowych uczniów, odpowiednie zorganizowanie procesu edukacji, motywowanie do aktywności i samodzielnego zdobywania wiedzy przez dzieci, zapewnienie im bezpieczeństwa i opieki, rozwijanie współpracy z rodzicami i partnerami szkoły oraz wychowywanie do pozytywnych norm społecznych. Niezwykle istotnym zadaniem jest także modyfikacja koncepcji pracy szkoły we współpracy z rodzicami i uczniami: słuchanie ich opinii, wspólne obrady i wprowadzanie uzgodnionych zmian. Na koniec pani dyrektor przedstawiła członkom społeczności szkolnej priorytety szkoły na rok szkolny 2015/2016: w zakresie kształcenia - uzyskanie jak najwyższego wyniku na koniec etapu edukacyjnego, podniesienie motywacji uczniów do nauki, szczególnie samodzielnej, a w dziedzinie wychowania i opieki – podniesienie integracji dzieci w klasie I i wzajemnej tolerancji oraz poprawa poziomu bezpieczeństwa psychicznego uczniów. Po spotkaniu, podczas zebrania z wychowawcami, rodzice mieli okazję uzupełnić ankietę związaną z koncepcją pracy szkoły i zawrzeć w niej własne propozycje, pomysły i uwagi.

Tekst: MM, JT; Foto: JT

Podstolice, listopad 2015