Przedszkolakiem być! Ślubowanie dzieci w oddziale przedszkolnym

Jesteśmy przedszkolakami
Zawsze chcemy być zuchami
Bawić się uczyć grzecznie będziemy
Tutaj wszystkim to ślubujemy.”

Takie oto uroczyste ślubowanie w dniu 20 października 2015 roku złożyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Była to pierwsza ważna uroczystość szkolna, jaką przeżyły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. św. w Podstolicach. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Rodzice, Dziadkowie, Grono Pedagogiczne i wszyscy uczniowie szkoły. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności przedstawiając występ artystyczny, śpiewając piosenki, recytując wierszyki i tańcząc. Następnie dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor Małgorzatę Makowiec. Na pamiątkę każde dziecko  otrzymało dyplom oraz róg obfitości z różnorodnymi słodkościami. Na pewno był to niezapomniany dzień dla wszystkich przedszkolaków, a także pełen emocji i miłych wrażeń istotny moment w ich karierze szkolnej. Maluchom towarzyszył poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach. Dzieci przygotowała wychowawczyni oddziału przedszkolnego, pani Angelika Milasz.

Tekst: AM, JT

Podstolice, październik 2015