Spotkanie uczniów z przedstawicielem Straży Miejskiej

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła”, dnia 15.10.2015r. wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach wzięli udział w spotkaniu ze Strażą Miejską z Wieliczki. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy o ruchu drogowym oraz o niebezpieczeństwach wynikających z nieostrożności pieszych.

Dzieci wysłuchały pogadanki dotyczącej bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a także  zostały uwrażliwione na konieczność bycia widocznym ma drodze. Uczniowie poznali przepisy odnośnie noszenia odblasków, a także dowiedzieli się, jakie zalety wynikają z noszenia elementów odblaskowych. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, o czym świadczyła duża ilość pytań skierowanych do gości. Wszyscy uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć samochód Straży Miejskiej, a nawet usiąść i obejrzeć pojazd w środku. Serdecznie dziękujemy za spotkanie. Będzie to na pewno cenna lekcja dla wszystkich uczniów.

Tekst i foto: AM

Podstolice, październik 2015