Chodź, posprzątaj swój świat

18 września 2015 roku wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach wzięli udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”.

Jest to część światowego ruchu na rzecz ochrony środowiska, w którym równocześnie uczestniczy około 40 milionów wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Celem akcji jest promowanie porządku, wdrażanie do segregacji i ograniczania odpadów oraz ochrona bezcennych zasobów środowiska naturalnego: czystej wody, gleby i powietrza. Nasi uczniowie jak co roku z wielkim zaangażowaniem podeszli do tego wyzwania, jednak wypełnili swoje worki co najwyżej w połowie. Okazało się, że z roku na roku śmieci ubywa i nasze otoczenie jest coraz czystsze. Tak trzymać!

Tekst: JT; Foto: RSZ, JT

Podstolice, wrzesień 2015