Pożegnanie klasy VI

Przekorni, ale pomysłowi, niezbyt chętni pracom domowym, ale obecni we wszystkich działaniach szkoły, niby stroniący od ławek, a spędzający w nich czas od rana do wieczora – taka była nasza klasa VI. Trzy dziewczyny z charakterem – Angelika Trzyszczyk, Wiktoria Fudalińska i Sandra Dziedzic oraz siedmiu wspaniałych: Jakub Wrona, Piotr Gawęda, Jan Gawor, Grzegorz Góralczyk, Sebastian Gąsiorowski, Piotr Pietrzyk i Marcin Kucharski – w sumie dziesięcioro indywidualistów pod wodzą wychowawczyni pani Agnieszki Pietrzak.

Przez trzy lata etapu szkolnego IV – VI uczniowie najstarszej klasy dali się poznać jako aktywni uczestnicy konkursów, kółek i projektów szkolnych, organizatorzy imprez i uroczystości szkolnych, asysta i chorąży pocztu sztandarowego, a także członkowie samorządu szkolnego i innych organizacji. Niektórzy z uczniów klasy VI wyróżnili się w sposób szczególny – Jaś Gawor kilkakrotnie otrzymał tytuł Prymusa Roku, a także wsławił się zwycięstwami w konkursach szachowych na poziomie ogólnopolskim. Choć klasa VI przeżyła z nauką niejedną „przygodę”J, na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową osiągnęła stanin 7 – wysoki. W związku z tym można tylko powtórzyć życzenia, którymi klasa V pożegnała swoich niezapomnianych kolegów:

Nie bądź osłem do kwadratu,
do sześcianu mędrcem bądź.
Wiedza to jest silny atut,
staraj się go w rękę wziąć.
Nie twierdź więc ni w pięć ni w dziesięć,
Że cię prześladuje pech.
Nie mów nigdy "ja tam nie wiem",
Kiedy zliczysz choć do trzech!
Tam, gdzie trzeba, ruszaj głową
i wysoko głowę nieś,
oceniając na różowo
swych komórek szarych treść!
I ty możesz być Einsteinem,
Jeśli bardzo tego chcesz!

Tekst: JT; Foto: JT, EG

Podstolice, czerwiec 2015