Poczet sztandarowy na uroczystościach 3 Maja w Wieliczce

Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 roku była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

Uchwalenie tak ważnego dokumentu było wielkim sukcesem Polaków. Trzeciego maja 2015 roku w Kościele p.w. św. Klemensa w Wieliczce odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 224 rocznicy tego historycznego wydarzenia. W obchodach brały udział liczne poczty sztandarowe, a wśród nich – poczet naszej szkoły. Szkołę Podstawową im. św. Kingi w Podstolicach reprezentowali: Piotr Gawęda jako chorąży oraz Dominika Kozioł, Wiktoria Fudalińska i Amelia Michoń jako asysta. Nasi uczniowie wyróżniali się wśród innych nowymi strojami, na które składały się birety i galowe togi w kolorze granatowym. Następnie wszystkie poczty sztandarowe przeszły w pochodzie pod Pomnik Niepodległości, który po odrestaurowaniu został odsłonięty przez pana burmistrza Artura Kozioła. Nasi uczniowie godnie reprezentowali społeczność szkolną z Podstolic. Opiekę nad pocztem sprawowała pani Agnieszka Pietrzak.

Tekst: JT; Foto: AP

Podstolice, maj 2015