Podstoliada 2015, czyli Szkolne Święto Rodzin w Podstolicach

29 maja 2015 roku o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach rozpoczęło się wielkie święto dla wszystkich uczniów i ich rodzin.

Najpierw maluchy z zerówki i klas I – III zaprezentowały swoim wzruszonym Rodzicom wierszyki i piosenki, a następnie Pani Dyrektor Małgorzata Makowiec zaprosiła licznie zgromadzonych gości na boiska przyszkolne. Tam na wszystkich uczestników Podstoliady czekała nie tylko moc atrakcji, ale i ciepłe słoneczko, jakby na zamówienie świecące wesoło pierwszy raz od wielu dni. Jeszcze gorętsze emocje wywołały spotkania ze znanymi sportowcami. Fani boksu mogli otrzymać autograf i obejrzeć imponujące trofea bokserskie Mistrza Polski Andrzeja Wawrzyka, zainteresowani motoryzacją mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z kierowcą rajdowym, zastępcą Pana Burmistrza Rafałem Ślęczką oraz z Robertem Szczudło, a każdy, kto lubi sport, mógł podziwiać pokazy gimnastyczne, występ Grupy Zawodowej Zapasów oraz wziąć udział w licznych zawodach. Najwięcej przeżyć – zarówno dzieciom, jak i dorosłym – dostarczyło przeciąganie liny oraz skok w dal, bieg na dystansie 40 m i rzut piłką lekarską. Całą sportową część wydarzenia przygotowała pani Izabela WawrzykJ. Kto chciał, mógł odpocząć za fotelem samochodu rajdowego lub baaardzo dłuuugiej limuzyny, posilić się w bufecie ciastem bądź zapiekanką, a także wziąć udział w loterii fantowej. Malowanie twarzy i balonowe zwierzaki, losowanie nagród specjalnych oraz – na deser – wizyta Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka wprawiły wszystkich uczestników Podstoliady 2015 we wspaniały nastrój. Udany festyn zakończyły serdeczne podziękowania Pani Dyrektor skierowane do wszystkich Gości, a także do Organizatorów – Rady Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły. Cieszymy się, że to radosne święto weszło na stałe do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych.

Do zobaczenia za rok!

Tekst: JT; Foto: RSZ