Festiwal piosenki dziecięcej ,,SKRZAT 2015’’

Jak co roku w okresie wiosennym najmłodsi uczniowie mają okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas Festiwalu Twórczości Dziecięcej SKRZAT 2015 organizowanego przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

Szkołę Podstawową im. św. Kingi w Podstolicach reprezentowały dwie grupy. Grupa ,,0’’  pod opieką pani Angeliki Milasz, wystąpiła  w kategorii teatralnej z przedstawieniem pt. ,,Nadeszła wiosna’’. Dzieci zaprezentowały się znakomicie i wywalczyły główną nagrodę.

W kategorii muzyczno-wokalnej swoje umiejętności zaprezentowali  uczniowie klasy I pod opieką wychowawcy Mari Hyży.  Piosenkami pt: ,,Kaczuszki, Krasnoludki, Planeta Ziemia’’ wyśpiewali również główną nagrodę. Dla naszych najmłodszych dzieci była to pierwsza w życiu okazja do wystąpienia przed publicznością na prawdziwej scenie, która dostarcza wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Naszym  zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.

Podstolice, kwiecień 2015 r.

Tekst i foto: MH