Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Klasa IV i V „Na scenie Olimpu”

15 kwietnia klasa IV i V Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Podstolicach wzięły udział w spektaklu Teatru Młodego Widza z Wolimierza pt. „Na scenie Olimpu”, który można było obejrzeć w auli Kampusu Wielickiego.

Innowacyjne przedstawienie oparte na opowieściach i wierzeniach starożytnych Greków w komediowy sposób pokazało uczniom najciekawsze wątki mitologii greckiej. Najpierw było stworzenie człowieka przez dobrego tytana Prometeusza i sprowadzenie ognia na ziemię, następnie tragikomedia z Pandorą, jej skrzynką i Epimeteuszem „myślącym wstecz” w roli głównej, losy Syzyfa i Minotaura, a wreszcie emocjonujące historie miłosne: Ariadny i Tezeusza, Erosa i Psyche oraz Posejdona i Amfitryty. Na koniec wszystkich rozbawiły pomysły niemądrego Ikara i wyczyny Heraklesa. Kabaretowa atmosfera spektaklu wcale nie przeszkadzała uczniom w nauce; wręcz przeciwnie – z widowni padało wiele poprawnych odpowiedzi, a każdy wywołany uczeń chętnie wchodził na scenę i uczestniczył w tej nietypowej lekcji mitologii. Opiekę sprawowały wychowawczynie – Pani Joanna Tebień i Renata Szot. Dzięki uprzejmości Pana Wiesława Bugaja i Firmy MPK obie nasze klasy mogły dojechać na przedstawienie szybko, komfortowo i niedrogo. Dziękujemy za pomoc w organizacji wycieczki Uśmiech.

Tekst: JT; Foto za zgodą Organizatora: JT

Podstolice, kwiecień 2015