Na cześć wiosny – Hip! Hip! Hurra!!!

Tym to radosnym okrzykiem społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach przywitała nadejście długo wyczekiwanej wiosny. Wszyscy uczniowie byli przebrani w kolory nowej pory roku.

Jej powitanie rozpoczęło się od przedstawienia przygotowanego pod kierunkiem pani Angeliki Milasz przez nasz niezawodny oddział przedszkolny. Ślicznie przebrane dzieci z typową dla siebie swadą i odwagą wcielały się kolejno w wiosenne role: motyle, kwiaty, słońce, wiatr, deszcz i wreszcie samą Panią Wiosnę. Spektakl najmłodszych zatytułowany „Nadeszła Wiosna” wzbogaciły piękne recytacje i piosenki o wiośnie, np. „Wiosenna poleczka”, „Wiosna, ach, to ty”, „Daj rękę, wiosenko”. Po występie najmłodszych, samorząd szkolny przygotowany przez panią Izabelę Wawrzyk skierował do starszych uczniów wcale niełatwe zagadki i pytania o wiosnę. Słodki poczęstunek od Rady Uczniowskiej otrzymali na szczęście Uśmiech wszyscy, nie tylko autorzy prawidłowych skojarzeń. Na zakończenie uczniowie głosowali na prace wiosenne wykonane w ramach konkursu rodzinnego pt. „Wiosna wokół nas” zorganizowanego także przez panią Angelikę Milasz. I cóż. To jest fakt. Mamy wiosnę! Hip! Hip! Hurra!!!

Tekst: AM, JT; Foto: AM, BCH

Podstolice, marzec 2015