Ferie w szkole? Jak najbardziej!

Tenis stołowy, eksperymenty z Panem Ciekawskim, warsztaty literackie i matematyczne, zabawy na śniegu, konkursy sportowe, zajęcia plastyczno – techniczne,  lekcje angielskiego, obserwacje nieba, warsztaty wiosenne, zabawa ostatkowa, maraton filmowy… to tylko niektóre z zajęć, jakie Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Podstolicach zaproponowała uczniom na ferie zimowe.

Przedszkolaki przyjęły odwiedziny Pana Ciekawskiego i wspólnie ze swoją wychowawczynią Angeliką Milasz przeprowadziły liczne eksperymenty naukowe takie jak: wulkan (połączenie octu, płynu i sody oczyszczonej), balon (powiększanie się balonu na butelce z rozczynem drożdżowym), ogień (zgaśnięcie płomienia świeczki w słoiku z powodu wyczerpania tlenu) czy kolorowa masa (zabarwienie masy solnej za pomocą kolorowych przypraw). Innego dnia najmłodsi uczyli się zdrowego odżywiania, wspólnie komponując pyszną sałatkę z różnych owoców. Starsi uczniowie mogli poszaleć na stoku narciarskim, pograć w różne dyscypliny sportowe, rozwinąć umiejętności matematyczne i językowe i przyrodnicze, a nawet spróbować swych sił w egzaminie próbnym. Uśmiech Klasa V natomiast wraz ze swoją wychowawczynią Joanną Tebień wzięła udział w warsztatach wiosennych, zabawie ostatkowej oraz długim maratonie filmowym. Wniosek? Ferie w szkole - to jest to!

Tekst: JT; Foto: JT, AP, MR, AM

Podstolice, marzec 2015