Rekolekcje wielkopostne dla uczniów

Wielki Post to czas przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wezwanie do czynienia dobra i modlitwy. Taki też cel miały rekolekcje wielkopostne dla uczniów, które odbyły się w Parafii p.w. Ducha Świętego w Podstolicach w dniach 2-4 marca.

Konferencje dla wszystkich dzieci poprowadził Ksiądz ze Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów. Duchowny przytoczył kilka historii biblijnych. Pierwsza była opowieść o paralityku i uzdrawiającej mocy miłości bliźniego; ludzi, którzy wbrew wszelkim przeszkodom przynieśli chorego przez oblicze Jezusa i cierpiący został uzdrowiony. Wszystkich zaciekawiła także przypowieść o niewidomym Bartymeuszu  i o tym, jak to jest iść przez życie w ciemnościach, a jak dając się prowadzić Bogu. Ważną częścią rekolekcji było także przypomnienie wszystkich warunków dobrej spowiedzi, sama spowiedź i Msza św. na zakończenie. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w naukach, a także w śpiewie, który poprowadziła pani katechetka Elżbieta Gawor.

Tekst: JT; Foto: JT, Dominika Kozioł z kl. V

Podstolice, marzec 2015