Pani Jesień w progach szkoły

Pierwszego dnia jesieni, czyli 23 września, tuż przy wejściu do naszej szkoły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1 – 3 powitały Panią Jesień piękną wielobarwną wystawą.

Niepowtarzalny kącik przyrodniczy mienił się wszystkimi kolorami jesieni. Nie tylko pomarańczowe dynie, czerwone warzywa i fioletowe owoce cieszyły oko, także brązowe kasztany, szyszki i orzechy przywoływały miłe skojarzenia. Wokoło pachniało darami lasu i sadów, pól i ogrodów. Pani Jesień na dobre zagościła w naszej szkole. Mało tego! Gdy tylko przyjrzała się wystawie, uśmiechnęła się do wszystkich „jesiennych cudaków” wykonanych przez uczniów z klas 1 – 3, a wrzosy skomponowane przez przedszkolaków i ich wychowawczynie poukładała w dziecięcych kaloszach jak w wazonach.

Mamy nadzieję, że tak miło powitana Pani Jesień nigdy nie będzie smutna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

Podstolice, październik 2022

Tekst: UM, JT;