Wybory do Samorządu Szkolnego

Miesiąc wrzesień to czas wyboru władz uczniowskich. Po aktywnej kampanii wyborczej w wyniku głosowania wyłoniono Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2022/2023.

Jego skład przedstawia się przedstawia się następująco:

Przewodnicząca: Gabriela Jałocha, klasa VIII

Zastępca: Wiktor Stawarczyk, klasa VIII

Skarbnik: Szymon Płoskoń, klasa VIII

Sekretarz: Wiktoria Turcza, klasa VI

Sekcja organizacyjna: Nicole Bakalarz, klasa VIII, Gabriela Tomana, klasa VI

Opiekunowie: Michał Płachta, Elżbieta Gawor

Po odejściu klasy ósmej wśród kandydatów dominowali ubiegłoroczni siódmoklasiści. Największe wrażenie zrobił plakat Gabrysi Jałochy, która reklamowała swój program sloganem: „Chcesz mieć w szkole raj? Głos na Gabi daj!” oraz ulotka Szymona Płoskonia, który zapewniał: „Rzeczy niemożliwe robimy od ręki.Na cuda trzeba trochę poczekać.” Nicole Bakalarz przekonywała wyborców słowami: „Twój głos też się liczy!”, a Wiktor Stawarczyk perswadował: „Daj pomysł, spróbuję go zrealizować. W grupie siła”. Do wyborów zgłosili się także kandydaci, a raczej kandydatki z klasy VI: Gabrysia Tomana i Wiktoria Turcza.  Uczennice zaproponowały: Dzień Sportu, Dzień Śpiocha, Dzień Filmów, korzystanie z hali sportowej w trakcie przerw (Wiktoria) oraz: dyskoteki tematyczne, przerwy na powietrzu, noc filmową, dzień bez jedynek, Dzień Koloru, Dzień Zwierzaka, zawody sportowe, nocowanie w szkole i Dzień Pizzy (Gabrysia). Trzeba przyznać, że propozycje młodszych koleżanek stały się silną konkurencją dla pomysłów starszych uczniów. Ósmoklasiści dodali: 13. dzień każdego miesiąca wolny od sprawdzianów, rywalizacje międzyklasowe, muzykę na przerwach, dni tematyczne, wybory „Nauczyciela Roku”, skrzynię pomysłów, pocztę walentynkową, zbiórki dla schroniska (Gabrysia), Dzień Gier, pikniki, zieloną szkołę (Nicole), pogadanki o ekologii, konkursy, ognisko z kiełbaskami, szkolne forum wymiany pomysłów (Szymon), Dzień Cukierków, telefon w szkole (Wiktor).

Podstolice, wrzesień 2022

Tekst: JT;