Talentowisko 2022

„Kochaj, to co robisz i rób to, co kochasz.” Dawid Cuschieri

Przekonani, że „pasja jest kluczem otwierającym drzwi do radości i dostatku”, organizatorzy tegorocznego Talentowiska zaprosili wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do prezentacji swoich pasji i talentów w ramach „Talentowiska”.

Impreza odbyła się na hali sportowej. Występy zapowiadała i komentowała pani Elżbieta Gawor. Uczniowie mogli podziwiać występy wokalne, instrumentalne, teatralne, plastyczne, sportowe, wiedzowe, a nawet ekologiczne. Wśród talentów znalazł się także i poeta, i pisarz. Własny wiersz ułożył i zaprezentował Dariusz Bakalarz z klasy IV, a własną książkę (już drugą!) napisał uczeń klasy VIII Ryszard Swolkień! Zaprezentowano również szkice ołówkiem, figurki z plasteliny i błyskawiczne układanie kostki Rubika. Wielkie wrażenie na zebranych zrobiły pokazy taneczne w wykonaniu ucznia klasy VIII Bartłomieja Miśkiewicza i jego koleżanki Ingrid Zontek oraz dynamiczny taniec współczesny w autorskim układzie choreograficznym Małgorzaty Gawor z klasy VIII. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu posiadanych talentów!

Lista uczestników:

01 młodszy oddział przedszkolny „Smerfy” – piosenka z pokazem pt.: „Wiosna, wiosenka” – wspólne wykonanie

02 starzy oddział przedszkolny „Odkrywcy gwiazd” – przedstawienie teatralne pt.: „Czerwony Kapturek” – wspólne wykonanie

1. Piosenka pt.: „O zdrowiu” P. Rubik – wspólne wykonanie
  2. Milena Miśkiewicz – piosenka pt.: „Nie zastąpi Ciebie nikt” – śpiew solo
  3. Maja Zięba – pokaz prac plastycznych

Klasa II – Eko klasa

1. Piosenka pt.: „Zielony dom” – wspólne wykonanie
  2. Wiersz pt.: „Co to jest ekologia?” – wspólne wykonanie
  3. Klasa wraz z wychowawcą panią Marysią Lebiest wykonała imponującą gazetkę o tematyce ekologicznej

1. Zuzanna Sikora – piosenka pt.: „Odpowie ci wiatr” – śpiew solo
  2. Maja Kozik – utwór „Wyszły w pole kurki trzy” – gra na instrumencie (klarnet)