Zbiórka wielkopostna dla chrześcijan w Libanie

Koło Wolontariatu działające przy Samorządzie Uczniowskim pod opieką pani Elżbiety Gawor ogłosiło wielkopostną zbiórkę leków dla chrześcijan w Libanie.

Po straszliwej eksplozji, jednej z najpotężniejszych, jakie widział świat, Liban pogrążył się w kryzysie. Kościoły i dzielnice chrześcijańskie legły w gruzach. Wielu młodych chrześcijan emigruje z kraju. Stoi przed nimi widmo prześladowań. Chrześcijanom w Libanie brakuje podstawowych lekarstw na najpopularniejsze choroby. W związku z tym Koło Wolontariatu ogłosiło pilną zbiórkę leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, onkologicznych, na serce, astmę i nadciśnienie oraz inhalatorów i opatrunków. W akcję włączyli się także nauczyciele. Uzbierane leki zostały zawiezione 19 marca prosto do potrzebujących bliźnich w Libanie.

Podstolice, marzec 2022

Tekst: JT;