Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Zaczynamy stacjonarnie!

Deszczowym rankiem 1 września 2021 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach wzięła udział w uroczystej mszy św. w Kościele pw. Św. Ducha w Podstolicach. Mszę inauguracyjną poprowadził Ksiądz Proboszcz Józef Małota.

Uczniowie zostali wezwani do otwartości i życzliwości oraz rozwoju duchowego mimo wszelkich słabości. We mszy św., pod opieką pani Elwiry Strach, uczestniczył poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach w składzie: chorąży Patryk Turcza, asysta: Julia Lupa i Martyna Jania. Śpiewał Chór Dziewczęcy „Ziarenko” prowadzony do wtóru gitary przez panią Elżbietę Gawor. Następnie wszyscy uczniowie zebrali się w budynku szkoły, nadal zachowując reżim sanitarny, dezynfekując dłonie przy wejściu i nosząc maseczki we wszystkich częściach wspólnych szkoły. Pani Dyrektor Małgorzata Makowiec przywitała szczęśliwych uczniów z uśmiechem i prośbą, aby stosowali się do zaleceń sanitarnych i w ten sposób dbali o stacjonarne warunki nauki. Po odśpiewaniu hymnu szkoły wspomniała także o przypadającej na dzień 1 września 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz przywitała nowych nauczycieli. Pani Dyrektor zaprosiła dzieci i młodzież do biblioteki szkolnej, a wychowawcy przekazali swoim uczniom potrzebne informacje. Wszyscy cieszyli się, że nauka stacjonarna znów pozwoli na spotkania z rówieśnikami, gry, zabawy i wspólną naukę w obecności nauczycieli.

Rok szkolny 2021/2022 został rozpoczęty!

Wrzesień 2021

Tekst i foto: JT