Spotkanie autorskie

26 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem panem Marcinem Koziołem. Wydarzenie to miało związek z realizowanym w przedszkolu Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

Podczas tej ciekawej i emocjonującej wizyty, dzieci poznały rodzinę puchaczy, bohaterów serii książek o przyrodzie i pogodzie pt. „Pogoda dla puchaczy”, które powstały we współpracy z prezenterem pogody Bartkiem Jędrzejakiem. Prezentowane książki  zawierają elementy edukacyjne, są przepełnione różnorodnymi ciekawostkami przyrodniczymi. Spotkanie miało charakter interaktywny. Autor z wielkim poczuciem humoru opowiadał o swoich książkach, zachęcał wszystkich uczestników do różnorodnych aktywności. Dzieci oglądały filmy, zdjęcia, rozwiązywały zagadki, śpiewały, czytały oraz wspólnymi siłami wykonały portret puchacza. Na pamiątkę spotkania, chętne dzieci miały możliwość zakupu książki z autorską dedykacją.

O autorze:

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Jest autorem lektury szkolnej – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” (trafiła do „Złotej Dwudziestki”książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”.
Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli... królika.
Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Niedawno przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie – (Nagroda Magellana dla najlepszego przewodnika dla dzieci roku). Miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą”, której współautorką jest Katarzyna Dowbor. W ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego napisał książkę „Psyjaciele” (premiera 2022, ilustracje Marcin Minor). A jego „Puzzle Pitagorasa” i „Wszystko gra” zdobyły główne nagrody w konkursach Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2020, 2022). (źródło: https://www.marcinkoziol.com/)

tekst i foto: BĆ