Teatr " W pustyni i w sieci"

W listopadzie 2017 roku wszystkie starsze klasy pod opieką Pań: Joanny Tebień, Elwiry Strach, Renaty Szot i Elżbiety Gawor udały się do kina „Kijów” w Krakowie, aby obejrzeć interesujący spektakl teatralny pt. „W pustyni i w sieci”.

Przedstawienie opowiadało losy pewnego rodzeństwa. Starszy brat uwielbiał gry komputerowe i nic więcej go nie interesowało. Gdy jednak młodsza siostra uległa poważnemu wypadkowi i straciła wzrok, musiał na jej prośbę… czytać jej lektury szkolne. Niecierpliwy, niezadowolony, niechętny czekał tylko końca tej tortury, żeby zająć się przygotowaniami do konkursu komputerowego aż tu nagle… trafił do niesamowitej gry komputerowej. Żeby przejść kolejne poziomy, musiał wykazać się znajomością lektur, co okazało się dużo prostsze, niż się spodziewał – czytał je przecież siostrze. Ostatnie zadanie było najważniejsze – gdyby je zaliczył, siostra odzyskałaby wzrok!!! Udało się! A na koniec okazało się, że to był… sen. Nasi młodzi widzowie mogli się z niego wiele nauczyć – że w życiu może wydarzyć się wiele sytuacji, w których mogą się okazać potrzebne wiadomości z książek i lektur szkolnych, a komputer nie może panować nad naszym życiem, bo są w nim jeszcze inne ważne sprawy!

Podstolice, listopad 2017

Tekst: JT; Zdjęcia: ES