Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki.

W ten dzień na znak solidarności dzieci oraz nauczyciele założyli kolorowe skarpetki w różnych, wesołych kolorach. Skarpetki były w paski, w kropki, długie lub krótkie. Marcowe obchody przypominały o akceptacji, szacunku i otwartości wobec osób z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami. Warto pamiętać, że wszyscy jesteśmy równi, mimo że różnimy się między sobą!

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

Tekst i foto: AB