Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Kampania Pomarańczowej Wstążki 2021r

Bezpieczne Dzieciństwo Inwestycja w Przyszłość: Mówić, Ufać, Czuć

W okresie 02 -19.11.2021r. cała nasza społeczność  szkolna przystąpiła do Ogólnoświatowej  kampanii przeciwko przemocy i krzywdzeniu  dzieci i młodzieży organizowanej na terenie Gminy Wieliczka przez MOPS.

Koordynatorem wszelkich działań w tym zakresie został pedagog szkolny Małgorzata Rosołowska we współpracy z wszystkimi wychowawcami klas i przedszkola. Celem tej kampanii było zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży i stworzenie im przestrzeni, aby miały szansę wypowiedzieć się wobec tego problemu. Z dużym zaangażowaniem  uczniowie pod opieką pedagoga, wychowawców i nauczycieli wzięli udział w realizacji następujących obszarów i działań związanych z kampanią.

1) Udział w konkursie plastyczno -profilaktycznym  pt. "Różnimy się pięknie – jestem ważny"

W etapie szkolnym wzięło udział: 33 uczniów od kl. I -VIII.

Uczniowie nagrodzeni w kl. IV – VIII :

I m.: Karolina Gawor;

II m.: Julia Lupa;

III m ex.: Martyna Jania, Wiktoria Turcza.

w kl. I - III:

I m. ex.: ( Zofia Chlebda, Maja Zięba, Nicola Opryszek );

II  m.ex.: ( Zuzanna Sikora, Magdalena Płachno, Milena Miśkiewicz );

III ex.: ( Nikodem Swolkień, Anna Sadzik, Łucja Sala ).

W etapie gminnym wyróżnienie otrzymała  ucz. kl.VIII - Martyna Jania.

2) 03.11.2021r. - udział reprezentacji naszych uczniów z kl.II i III w Biegu z przeszkodami dla dzieci - tak  dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem – Alfabet Emocji pod opieką Pedagoga Małgorzaty Rosołowskiej i wych. kl.III p. Marii Hyży w Wieliczce.

3) 17.11.2021r. - uczestnictwo  w Wielickiej Konferencji nt. Ochrony dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem ,Bezpieczne Dzieciństwo – Inwestycja w Przyszłość (pedagog M. Rosołowska  i wychowawca kl.V p. J. Tebień).

4) 19.11.2021r. – udział przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p.E.Gawor i pedagogiem M. Rosołowską w zakończeniu Kampanii – Happening  ( wspólny przemarsz ulicami Wieliczki ).

Tekst i foto: MR