Niesiemy pomoc bezdomnym zwierzętom

Zbliżała się zima, chwytał mróz, a w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie codziennie przybywało znalezionych, porzuconych lub oddanych kociąt. Zmarznięte, wygłodzone, chore, potrzebowały ciepłego posłania, koca czy nawet ręcznika, aby przetrwać długie, zimowe miesiące.

Tymczasem w Schronisku skończyły się zapasy tekstyliów. Koło Wolontariatu działające przy Samorządzie Uczniowskim pod opieką pani Elżbiety Gawor i pana Michała Płachty ogłosiło zbiórkę koców, prześcieradeł, ręczników i kołder, które dzięki uczynności pana Szczepana Gawora pojechały wielkim autem prosto do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Opiekunom towarzyszyli wolontariusze z klasy VIII: Zuzia Sołtys, Gosia Gawor i Bartek Miśkiewicz. Wszystkim, którzy podzielili się swoimi rzeczami z naszymi „braćmi mniejszymi”, serdecznie dziękujemy!

Podstolice, listopad 2021

Tekst: JT; Foto: EG