Pożegnanie jesieni

Za oknem ciepło, słonecznie i kolorowo, a tu zima tuż, tuż. W klasach wciąż królują suche bukiety, czerwona jarzębina, pomarańczowe i żółte dynie w różnych odmianach, brązowe szyszki, żołędzie i kasztany.

Tu i ówdzie widać wazy pełne fioletowych śliwek, bordowych jabłuszek i nakrapianych grzybków. Skarbów jesieni strzegą filcowe sowy, jeże z patyczków, rude wiewiórki, a nawet zając pięknie naszkicowany przez Kubę i Lilę z klasy V, gdzie pada z chmur kolorowy deszcz. Gazetki ścienne pełne są wielobarwnych drzew, liści i pięknych, jesiennych pejzaży. Cieszmy się tym, bo wkrótce przywitamy nagie gałęzie, szarość i przymrozki. Już za rogiem zima!

Jesienne klasy zostały ocenione przez Samorząd Szkolny. Miejsca I niestety nie przyznano, II miejsce zajęły klasy: II, III, IV i V, a trzecie: I i VII. Klasa VIII znalazła się poza klasyfikacją.

Tekst: JT;

Foto: JT