Spotkanie ze świętym Mikołajem

Jak co roku 6 grudnia, nasza szkoła gościła w swoich progach niezwykłą osobistość. Wyczekiwany przez wszystkich święty Mikołaj miał prezenty dla każdego ucznia. Sprawiły one obdarowanym mnóstwo radości.

Oprócz worka pełnego prezentów święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi oraz zachęcał je, aby były grzeczne i słuchały rodziców i pań w szkole. Na zakończenie święty Mikołaj osobiście wręczył wszystkim prezenty – dla każdego coś miłego! W ten sposób właśnie działał prawdziwy święty Mikołaj, biskup, który żył wiele wieków temu i zasłynął z tego, że rozdawał biednym swój majątek, a niektórym podrzucał przez okno potrzebne dary. Święty często jest przedstawiany w stroju biskupa z trzema kulami złota w rękach symbolizującymi posag podarowany przez Mikołaja trzem ubogim pannom. Za swoje podarunki dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną świąteczną piosenką. Oczekiwana przez cały rok wizyta świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym uczniom wiele radości.

Tekst: UP, JT;

Foto: UP