Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Code Week 2021 w naszej szkole

W dniach 19-22 października uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Urszuli Piwowarczyk ambitnie włączyli się w europejską akcję Code Week 2021.

Europejski Tydzień Kodowania w interesujący sposób popularyzuje programowanie i promuje umiejętności cyfrowe. Uświadamia korzyści, jakie płyną z nauki kodowania podejmowanej od najmłodszych lat, a tym samym zachęca do przetwarzania zwykłej zabawy z komputerem w kompetencje przyszłości.

Uczniowie klasy pierwszej aktywnie uczestniczyli w tym europejskim wydarzeniu. W trakcie całego  tygodnia z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach promujących idee kodowania. Bawili się kodowaniem na dywanie oraz na tablicy interaktywnej podejmując działania pod nazwami:

• Błędy są ok! - szukamy rozwiązań
  • Budujemy relacje
  • Szukamy i doświadczamy

Podczas tych zajęć dzieci zajęć ćwiczyły i rozwijały umiejętności logicznego myślenia, a także kodowania bez komputera poprzez rozkodowywanie obrazków oraz kodowanie kolorami. Te umiejętności z pewnością dobrze przygotują uczniów klasy pierwszej na spotkanie z cyfrową przyszłością.

Podstolice, październik 2021

Tekst i zdjęcia: UP