Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Wyśpiewać Wam chcemy dziś życzenia! - Dzień Nauczyciela

„Dzisiejszy dzień, czyli 14 października, jest dniem szczególnym, ponieważ jest świętem edukacji, powszechnie zwanym Dniem Nauczyciela – powiedziała Pani Dyrektor, witając w szkole rodziców, pracowników i wszystkich uczniów szkoły.”

Najgoręcej zostali przywitani najważniejsi goście tegorocznej akademii, nasi pierwszoklasiści, choć Pani Dyrektor wyraziła radość, że mimo przeszkód spowodowanych pandemią, mogło dojść do spotkania przedstawicieli kilku pokoleń i każdemu z nich życzyła zdrowia, siły i wielu dziecięcych uśmiechów.

Następnie uczniowie klasy II i III oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Bartłomiej Miśkiewicz, Małgorzata Gawor, Zuzanna Sołtys, Gabriela Tomana, Wiktoria Turcza złożyli życzenia wszystkim nauczycielom. Zarówno życzenia starszych uczniów, pozostających pod opieką Pani Elżbiety Gawor i Pana Michała Płachty, jak i piosenki oraz wierszyki młodszych, przygotowanych przez Panią Marię Hyży, przekazywały naszym profesoromJ życzenia jakby wyjęte prosto z „bukietów ich serc” - wesołe, kolorowe i życzliwe.

Na koniec tej części akademii uczniowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim nauczycielom piękne jesienne róże wykonane z pachnących liści i opatrzone takimi oto wzruszającymi wersami:

„Życzę naszej drogiej Pani, by każdy dzień był miły dla niej, by ranny budzik srebrne dźwięki układał dla niej w takt piosenki, by zaczynała dzień wesoła i żeby znikła zmarszczka z czoła, by wiatr jej pachniał, śmiech jej szumiał, by każdy w klasie ją rozumiał.”

Podstolice, październik 2021

Tekst: JT; Foto: MP