Grosz do grosza, a będzie… sukces Samorządu Szkolnego!

W Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach została przeprowadzona akcja pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Góra Grosza”.

Zbiórka odbyła się w dniach od 25 listopada do 6 grudnia. Młodzi samorządowcy pod opieką pani Dominiki Kędry codziennie wędrowali od klasy do klasy i cierpliwie przyjmowali od uczniów liczne, nawet najdrobniejsze monety. Nieduża skrzynka szybko stała się bardzo ciężka.  „Najpierw zmienialiśmy się co jeden dzień, a teraz już co jedną klasę” – zauważył pod koniec zbiórki Michał Turcza, który wraz z Dominikiem Góralczykiem prowadził akcję. I rzeczywiście – niepozorne grosiki złożyły na piękny efekt. W sumie uzbierano 199 zł i 48 gr (3971 monet 1 gr; 2256 monet 2 gr; 1105 monet 5 gr; 109 monet 10 gr; 95 monet 20 gr; 25 monet 50 gr; 6 monet 1 zł; 3 monety 2 zł i 1 moneta 5 zł). Co najważniejsze, pieniądze zostaną przekazane do fundacji „Towarzystwo Nasz Dom”, która pomaga dzieciom z biednych rodzin. To dowód, że każdy, nawet najmniejszy gest pomocy, może zmienić czyjś los na lepsze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, a zwłaszcza Samorządowi Szkolnemu!

Tekst: DK, JT; Foto: BCH