Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Konkurs profilaktyczno – plastyczny z kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” pt.: „Przyjaciel – jedna dusza w dwóch ciałach”

Dzień Dziecka stał się szczególną okazją do rozmowy o przyjaźni, bowiem każdy – czy to mały, czy duży, czy dziecko, czy dorosły – chce mieć wokół siebie przyjazne dusze i doświadczać ich życzliwości w swoim życiu. Przyjaciel – o, to nie byle kto!

To osoba, do której można mieć całkowite zaufanie, która nie zdradzi żadnego sekretu i zawsze będzie umiała nieść pomoc i pociechę w trudnych chwilach. To ktoś, kto widzi nasze wady i słabości, a mimo to akceptuje nas w pełni, nie krytykuje, nie obgaduje, jest z nami na dobre i na złe. Przyjaciel widzi w nas to, co dobre i polega na tym. Jest wierny, lojalny, uczynny i właśnie życzliwy – czyli zawsze życzy nam jak najlepiej, nie tylko w dniu urodzin czy imienin. Wreszcie – przyjaciel to ktoś, z kim lubi się spędzać wolny czas – bawić się, grać, zwiedzać, gotować, jeździć na rowerze, oglądać filmy, a nade wszystko – rozmawiać. Czasem to jedyna osoba, z którą rozmawia się szczerze. Przyjaciel jest wyrozumiały, cierpliwy, otwarty. Chroni nas często przed różnymi błędami i złymi decyzjami, pomaga w trudnych sytuacjach, nie pozwala zrobić sobie krzywdy. To także osoba, która często myśli i czuje podobnie jak my, więc krótko mówiąc: „przyjaciel to jedna dusza w dwóch ciałach”! Taki oto ważny temat zaproponowała dzieciom pani pedagog Małgorzata Rosołowska na początek obchodów Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w konkursie profilaktyczno – plastycznym, przedstawiając na swoich pracach siebie w towarzystwie tego wybranego, jedynego, najlepszego kolegi lub koleżanki. Mogliśmy oglądać wspólne gry i zabawy, wycieczki, sytuacje z lekcji i boiska, dzielenie się i pożyczanie sobie różnych potrzebnych rzeczy, pocieszanie, wspólne przerwy i wakacje, rozmowy, zwierzenia… Świat przyjaźni jest bardzo szeroki – i poruszający! Jury konkursu miało więc na lada kłopot, żeby spośród tylu prac wybrać te najlepsze, zwłaszcza że na zwycięzców czekały liczne i atrakcyjne nagrody.

Ostatecznie, jury rozstrzygnęło konkurs następująco:

Kategoria wiekowa „przedszkole”:

I – Nikodem Swolkień

II – Szymon Żołnierczyk

III – Oliwia Sarga

Wyróżnienia: Gabriela Tomana, Wiktoria Turcza, Jakub Bakalarz, Radosław Szromek, Lilianna Sasnal, Anastazja Opryszek, Dariusz Bakalarz, Maja Kozik, Karolina Gawor, Karol Kozioł, Mikołaj Marszalik, Jan Kozioł, Nikola Kaczor, Nikola Michnik

Kategoria wiekowa klasy II – III:

I – Anna Brach, klasa II

II – Oliwia Tomana, klasa III

III – Wojciech Sarga, klasa III i Milena Iskra, klasa III

Wyróżnienia: Julia Kafel, klasa II; Gabriela Jałocha, klasa II; Małgorzata Gawor, klasa III; Martyna Jania, klasa III

Kategoria wiekowa klasy IV – VI:

I – Karolina Maślanka, klasa VI

II – Jakub Szczurek, klasa V i Gabriela Kozioł, klasa IV

III – Dawid Kafel, klasa IV i Karolina Trzyszczyk, klasa V

Wyróżnienia: Zofia Paluch, klasa VI; Kamila Sikora, klasa IV; Tomasz Tomana, klasa V; Weronika Kaszowska, klasa IV; Jakub Marszalik, klasa VI.

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a każdemu – życzymy prawdziwego przyjaciela!!!

Podstolice, czerwiec 2017

Tekst: JT, MR; Foto: RSZ