Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

IV Turniej wiedzy o św. Janie Pawle II

W piękne, majowe przedpołudnie wszystkie starsze klasy zebrały się na sali gimnastycznej, aby przystąpić do tradycyjnej rywalizacji w IV Turnieju wiedzy o św. Janie Pawle II.

Każda z klas wydelegowała spośród siebie czteroosobową reprezentację, która była ubrana w jeden z trzech kolorów związanych ze św. Janem Pawłem i jego pontyfikatem: w żółty, biały lub niebieski. Reszta klas kibicowała swoim kolegom i koleżankom oraz służyła w sytuacjach krytycznych „podpowiedzią od przyjaciela”. Zadania nie były bowiem łatwe! – ale przyjemne i ciekawe. Najpierw należało ułożyć we właściwej kolejności zdjęcia, a potem uporządkować i podpisać daty z różnych okresów życia św. Jana Pawła II. Ledwo uczniowie uporali się z dyskusjami na ten temat, już musieli układać puzzle i orgiami przedstawiające postać Naszego Papieża, rozwiązywać krzyżówkę, kolorować właściwymi kolorami godło papieskie, śpiewać Barkę i uff… jeszcze odpowiadać na podchwytliwe pytania za 1, 2 lub 3 punkty. Zażarta rywalizacja zakończyła się następująco: klasa IV zdobyła 64 punkty, klasa V – 74, a VI pobiła wszystkich z wynikiem 87 punktów! Gratulujemy jednak wszystkim uczestnikom Turnieju, ponieważ jednakowo angażowali się w przygotowanie do konkursu i jego przebieg. Całość Turnieju zorganizowała pani Elżbieta Gawor. W Jury pracowały panie: Joanna Tebień i Katarzyna Oleksiak – Wicińska. Cieszymy się, że postać św. Jana Pawła II jest ciągle wśród nas – ważna i obecna.

Podstolice, maj 2017

Tekst: JT; Foto: RSZ