Barwny korowód – Dni świętej Kingi 2013

Dnia 20 lipca, w słoneczne, letnie popołudnie, z dziedzińca Zamku Żupnego w Wieliczce wyruszył barwny korowód postaci złożony z przedstawicieli wielu instytucji, grup i zespołów miasta i gminy Wieliczka.

Wśród uczestników parady znaleźli się także uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach, należący do Szkolnej Grupy Teatralnej „Żaczek”: Barbara Pietras w roli świętej Kingi, Julia Żołnierczyk, Emilia Kościółek i Kamila Miśkiewicz jako dwórki, a także Adrian Jałocha w stroju księcia Bolesława oraz Paweł Opryszek i Dariusz Lachman jako rycerze. W kolorowym pochodzie pięknymi strojami wyróżniały się także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Podstolic. Prowadzeni przez Orkiestrę Dętą „Podstolice”, wszyscy uczestnicy pochodu ku czci Patronki świętej Kingi dotarli ulicami miasta przed główną scenę umiejscowioną przy ul. Dembowskiego. Tam, wraz z mieszkańcami miasta i gminy, zostali powitani przez władze Wieliczki, a Dni Świętej Kingi zostały oficjalnie otwarte.

Dziękujemy naszym tegorocznym szóstoklasistom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach na arenie Wieliczki.