Udział Samorządu Uczniowskiego w posiedzeniu Rady Pedagogicznej

Dnia 7 października 2015 roku nowy Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem wziął udział w obradach Rady Pedagogicznej jako jeden z czterech organów szkoły, które wspólnie tworzą: Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli okazję włączyć swoje propozycje do Planu Pracy Szkoły oraz przedstawić swój szczegółowy Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/16. Plan, ułożony przez Dominikę Kozioł, Justynę Desoń, Kamila Kmitę i Piotra Chobota oraz opiekuna samorządu panią Elżbietę Gawor, zapowiada się niezwykle obiecująco: będą konkursy (w tym np. na najgrubszego Mikołaja Uśmiech), przeglądy (np. Talentowisko), wybory (np. Nauczyciela Top Model), dyskoteki (np. andrzejkowa), imprezy szkolne (np. Walentynki), wyjątkowe dni (np. Dzień Kota), turnieje (np. Turniej Wiedzy o św. Janie Pawle II), akcje charytatywne (np. zbiórki karmy dla zwierząt) i inne wydarzenia. Samorząd Uczniowski będzie także na stałe redagował swoją gazetkę szkolną na I piętrze oraz współpracował z dyrektorem, nauczycielami, partnerami szkoły i innymi organizacjami szkolnymi (jak np. PCK). Każdy miesiąc nowego roku szkolnego wypełniają bardzo bogate i ambitne plany Samorządu Uczniowskiego. Życzymy powodzenia w ich realizacji oraz nowych, oryginalnych pomysłów na życie szkolne!

Tekst i foto: JT

Podstolice, wrzesień 2015