Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

„Trzej Królowie” z Podstolic

6 stycznia 2015 roku, w Solnym Mieście w Wieliczce, tuż po Orszaku Trzech Mędrców, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Trzej Królowie u żłóbka” zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy oraz Parafię św. Klemensa w Wieliczce. Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Podstolicach zajęła kilka czołowych miejsc.

W kategorii przedszkoli i klas „0” III miejsce zajęła uczennica Julia Kafel. Jurorom bardzo spodobała się szopka pracowicie wyklejona zapałkami oraz samodzielne rysunki postaci. Wśród klas I – III wygrała Weronika Paluch z klasy II, która przygotowała przepiękną prace przestrzenną przedstawiającą trzech mędrców wędrujących za gwiazdą. Figurki wielbłądów i królów wykonane ze wszystkimi detalami i umieszczone na tle aksamitnego nieba usianego błyszczącymi gwiazdkami robiły naprawdę niezwykłe wrażenie. Najbardziej oryginalną pracę, widoczną z daleka na wystawie w Solnym Mieście, przygotowała Dominika Kozioł z klasy V, która wykleiła postacie Trzech Królów z kolorowej włóczki. Zwycięzcy osobiście odbierali atrakcyjne nagrody i dyplomy z rąk wiceburmistrza pana Rafała Ślęczki. Do konkursu przystąpili także: Justyna Desoń i Amelia Michoń z klasy V, Sebastian Gąsiorowski z klasy VI i Małgosia Gawor z klasy I. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Cieszymy się, że już drugi rok „Trzej Królowie” z Podstolic zajmują w tym prestiżowym konkursie czołowe miejsca.

Tekst i foto: JT

Podstolice, styczeń 2015