Wakacje z językiem angielskim

Wakacje nie muszą być czasem bez nauki. Możemy wtedy podróżować, poznawać nowych ludzi, odkrywać dalszy i bliższy świat. Najlepiej – znając języki obce!

Dziś umiejętność sprawnego posługiwania się językiem angielskim jest powszechnie wymagana i przydaje się nie tylko w dalekich wyprawach. Udowodnili to wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach językowych ogłoszonych przed wakacjami przez nauczycielkę języka angielskiego panią Dominikę Kędrę. Piękno i różnorodność prac wszyscy możemy podziwiać na wystawce na I piętrze. Okazuje się, że pisać po angielsku jest bardzo przyjemnie! Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów odbyło się w Dniu Edukacji Narodowej przy okazji uroczystej akademii. W konkursie „A postcard from holiday” I miejsce zajął Jan Gawor z klasy VI, II – Mateusz Konarski z IV, a miejsce III – Wiktoria Bobek także z klasy IV. Zwycięzcami konkursu „My holiday diary” zostali kolejno: Grzegorz Góralczyk z klasy VI, Florian Wrona z klasy IV i Piotr Pietrzyk z klasy VI. Pozostali uczestniczy konkursu to: Jakub Ślusarczyk, Dominika Kozioł, Justyna Profic, Sandra Dziedzic, Jakub Sroka, Mateusz Zięba, Angelika Trzyszczyk, Marcin Jania, Jakub Marszalik, Kamil Kmita, Marcin Kucharski.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu udanych podróży językowych! Pani Dominice Kędrze dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursów.

Tekst i foto: JT

Podstolice, październik 2014